Προηγούμενη Ερώτηση | Επόμενη Ερώτηση > 
αντιπατρικα αντισωματα

ειμαι 31 ετων και πριν ένα μήνα ήμουν έγγυος (3 εβδομαδων) και το έχασα. ηταν η πρωτη φορα που έμειναν έγγυος μετά από 3 μήνες προσπαθειας. ο γιατρός μου μου έδωσε να κάνω κάποιες εξετάσεις, όπως τοξοπλασμα, ουρεοπλασμα, χλαμύδια και αντιπατρικα αντισώματα. ολα βγήκαν αρνητικα εκτός από τα αντιπατρικα που βγήκε ότι η κυτταροτοξικοτητα είναι 17% (αρνητικο) και ο γιατρός μου επιμένει ότι πρεπει να κάνω άμεσα το εμβόλιο. εγω εχω μπερδευτει γιατί διάβασα διαφοαρα γι αυτό και ότι η ενεση δεν κανει τιποτα κια οτι μπορει να προκαλεσει προβληματα αργοτερα στο ανοσοποιητικο της γυναικας. δεν ξερω τι να κανω. θα ηθελα να μου πειτε τι γνωμη σας.
ευχαριστω

ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙ, Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΝΤΙΠΑΤΡΙΚΩΝ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΩΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΕΟΝ ΘΕΣΗ ΣΤΗ ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΜΑΙΕΥΤΙΚΗ.ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΑΝΤΙΠΑΤΡΙΚΩΝ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΩΝ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΧΟΡΗΓΕΙΤΑΙ.ΑΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΜΑΙ ΑΝΤΙΘΕΤΟΣ ΣΤΗ ΧΟΡΗΓΗΣΗ ΤΟΥ ΕΜΒΟΛΙΟΥ, ΔΕΝ ΑΞΙΟΛΟΓΩ ΤΑ ΑΝΤΙΠΑΤΡΙΚΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΡΩΤΑ ΕΝΑΣ ΕΝΔΕΔΕΙΓΜΕΝΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ ΚΑΙ ΚΑΤΟΠΙΝ ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ.

Επιστροφή στην κορυφή